Особливості роботи з крупномерами в ландшафтному дизайні

Як відомо фантазії немає меж, а уяві ландшафтного дизайнера з uhod.com.ua і поготів. Сьогодні все частіше і частіше надходять замовлення, а в результаті піднімається попит на крупномери, які найчастіше використовуються для прикраси заміських ділянок і будинків, садів, парків та інших мальовничих місць.
Перш за все, це дерева досить великого розміру, зазвичай починаючи від 3 до 15 метрів заввишки, які досягли зрілого віку. У чому ж складність роботи з даними деревами. Перш за все, звичайна посадка – це використання саджанців. Тут же ми маємо дорослі досить великі в розмірах дерева.

Етапи посадки

Перш за все, потрібно підготувати саджанець для посадки в розпліднику. Для цього потрібно подумати про його викопуванні, способі упаковки і перевезення. Досить часто їх обробляють спеціальними речовинами або навіть роблять обрізку.
Однією зі складностей може стати транспортування дерева. Дуже важливо дотримуватися заходів безпеки під час встановлення та закріплення. Наступним аспектом є створення хороших умов в місці, де Ви збираєтеся зберігати ваші крупномери, перш ніж посадити їх. В даному випадку варто подбати про прікопке і укритті кореневої системи. Коли ж настає момент посадки, дерево висаджується в підготовлену заздалегідь яму для посадки або ж в траншею. Ну і останнім нюансом є подальший догляд за крупномерами.

Посадка такого дерева є досить трудомістким, багатоетапним і складним процесом. Але Вам ніяк не минути таких операцій, якщо Ви купили “голий” ділянку, який хочете зробити мальовничим і затишним місцем для відпочинку. Саме дорослі дерева становлять основний відсоток озеленення будь-якого міста. За допомогою них і фантазії, Ви легко створите цілі дизайнерські ландшафтні проекти або композиції, маленький особистий ліс або ж просто сад, міні-парк.

Як правильно садити і в які терміни?

Як уже згадувалося вище, це досить-таки трудомісткий процес, який може здійснюватися як вручну, так і з використанням спеціального обладнання.
Найчастіше при таких роботах використовується підйомний кран. Якщо ж настільки високогабаритних техніка не підходить як варіант через особливості місцевості, є й інші рішення. Одним з них є посадка вручну. З одного боку вона набагато складніше, але по відношенню до дерева – це набагато більш ефективний вихід, так як Ви підходите індивідуально до особливостей кожного крупномірів, і в процесі посадки майже не завдається шкода, і зводяться до мінімуму пошкодження.

Найчастіше дерева висаджують восени або навесні. Вони мають закриту кореневу систему, тому їх можна садити в будь-який час року, але, все ж, найбільш оптимальним варіантом для крупномірів є зима. Вас лякають низькі температури? Дані дерева майже невідчутно до впливу погодних умов і температур, тому Вам не варто хвилюватися про наслідки зміни середовища. Саме пересадка з використанням грудки землі забезпечує вдалий результат роботи. Чому саме зима? Ви зможете викопати дерево з замерзлим грудкою, що значно полегшить транспортування, упаковку, підготовку ям і викопування.

Якщо ж садити їх влітку, то краще не робити це з хвойними деревами більше 3 метрів. Для листяних – висота повинна бути нижче 4 метрів. В даний час року важливо подбати про упаковку грудки землі, адже він може просто розсипатися під час транспортування і пересадки. Дуже важливо забезпечити правильний догляд після висадки дерева в новому середовищі. Вам слід рясно його поливати, причому робити це потрібно регулярно, крони дерев спочатку краще помістити в тінь. Дуже допоможуть у догляді стимулятори росту коренів.

Студія ландшафтного дизайну у Києві uhod.com.ua